Бундеслига 24-то коло: Најава, анализа и предлог типови

На ред ни стигна 24-то коло од германската Бундеслига. До крајот има уште многу, а ние чекаме интересна и возбудлива завршница. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новото коло во Германија.

Фрајбург – Баерн Минхен – 2

Фрајбург како што стојат работите оваа година ќе мора да се задоволат само со навремен опстанок, а ако стигнат до европските купови, тоа за нив ќе биде голем успех. Баерн од друга страна заостана во борбата за титула, но овој тим во никој случај не смееме да го отпишеме. Ние овде типуваме 2 со квота 1.50 во Mozzart.

Бохум – Лајпциг – ГГ

Бохум направи неколку големи изненадувања, а како најголемо може да кажеме дека беше победата над Баерн Минхен пред неколку кола. Лајпциг некако попушти и играат променливо во последно време, но се уште се во конкуренција за ЛШ, а тоа во моментов е најважно нешто за нив. Наш предлог е ГГ со квота 1.57 во Bet365.

Дармштат – Аугсбург – Х2

Даршмтат делува дека следната сезона ќе ги гледаме во Цвајт. Тие досега имаат победено само два пати што е навистина премалку и поради тоа се наоѓаат на последната позиција на табелата. Нивниот противник, екипата на Аугсбург со победа во последното коло против Фрајбург ја прекина лошата серија и сега се наоѓаат на сигурно. Овде очекуваме гостите да останат непоразени и типуваме Х2 со квота 1.40 во 22Bet.

Хајденхејм – Ајнтрахт Франкфурт – ГГ

Хајденхејм се снајдува одлично оваа сезона и како што стојат работите најверојатно нема да имаат проблеми околу опстанокот, а тоа за нив е главна цел. Во гости им доаѓа Ајнтрахт, тимот кој е во серија од четири неуспеси, поточно во тој временски период запишаа еден пораз и три реми. Ние овде типуваме ГГ со квота 1.69 во 20Bet.

Мајнц – Монхенгладбах – 1

Мајнц оваа сезона игра катастрофално и големо е прашањето дали ќе успеат исто како и лани да се спасат бидејќи овој пат конкуренцијата е огромна. Менхенгладбах е еден од тимовите кои разочараа оваа сезона и веќе после 23 изиграни кола се наоѓаат на втората половина на табелата. Веруваме дека за Мајнц ова е една од последните опции за спас, па очекуваме да земат три бода. Наш предлог е 1 со квота 1.91 во Mozzart.

Унион Берлин – Дортмунд – 2

Унион Берлин е далеку од ланскиот успех и пласманот во Лигата на шампиони. Тие се наоѓаат на 14-та позиција и се поблиску до зоната за елиминација отколку до зоната за Европа. Дортмунд со поразот во последното коло и ремито во претпоследната рунда го загуби чекорот за титула, но овде веруваме дека ќе можат да се оправдаат за тоа. Наш предлог е 2 со квота 2.00 во Bet365.

Волфсбург – Штутгарт – 2

Екипата на Волфсбург е во блага криза, а тоа се докажува со резултатите од последните пет натпревари каде што овој тим има четири реми и еден пораз. Штутгарт од друга страна игра одлично оваа сезона и голема штета би било ако потфрлат до крајот и ако не успеат да се пласираат во Лигата на шампиони. Овде очекуваме гостите да победа и типуваме 2 со квота 2.15 во 22Bet.

Келн – Леверкузен – 2

Келн има само една победа во последните пет натпревари, а се наоѓа во црвената зона и ќе треба да се помачат за да стигнат на сигурно со оглед на тоа што конкуренцијата е огромна. Леверкузен од друга страна „гази“ сигурно кон титулата и тоа за нив би било огромен успех. Веруваме дека на овој дуел ќе земат лесни три бода и типуваме 2 со квота 1.40 во 20Bet.

Хофенхајм – Вердер – ГГ

Колото завршува со натпревар помеѓу две екипи кои се слични по квалитет, а имаат и ист број бодови како и идентичен учинок. Домаќините после серија неуспеси запишаа победа против Дортмунд во минатото коло и на овој дуел влегуваат со супер расположение. Вердер пак игра доста променливо и оваа позиција на табелата им е сосема заслужена. Наш предлог за овој натпревар ГГ со квота 1.53 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*