Тикет на денот е-Спорт (02.03.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска се игра второто коло од турнирот PGL Major Copenhagen 2024: American RMR кој ќе биде во нашиот фокус и во следниот период.

PaIN Gaming – Red Canids – 1 @ 1.73 во 22Bet

Pain Gaming го почна турнирот со победа против Legacy со 13-4 и се искачи до четвртата позиција, додека нивниот денешен ривал беше убедлив против Wildcard Gaming со 13-1. Pain, сепак, ќе биде фаворит во оваа пресметка затоа што на сите досегашни дуели, вкупно пет, против Red Canids оствари триумфи. Очекуваме нивна шеста победа во меѓусебните пресметки, како и втора на турнирот со што ќе се издвојат на самиот врв. Наш предлог е 1 со коефициент 1.73 во 22Bet.

Furia – Team Liquid – 1 @ 1.80 во Bet365

Team Liquid доаѓа на турнирот во одличен ритам со четири победи против Bestia, Nonuns, Boss и Wildcard, додека 9z не им дозволи на Furia да се во совршена форма и ги совлада на 24 февруари со 2-1, па така Furia остана на три победи на последните четири меча. Очекуваме возбудлив натпревар меѓу екипи кои се познаваат многу добро бидејќи досега се пресметале пет пати, а дури четири пати славела Furia. Ние предлагаме 1 со квота 1.80 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.11

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*