Ла Лига 27-мо коло: Најава, анализа и предлог типови

Пред нас е 27-то коло од популарната Ла Лига, а овој пат ќе имаме доста дерби натпревари, па очекуваме интересна и возбудлива рунда. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новото коло.

Селта – Алмерија – 1Х&2-5

Тимот од Виго е на 100 годишница од постоењето од клубот, но за жал се наоѓа во грчевита борба за опстанок и секој бод освоен за нив е многу важен. На почетокот на февруари славеше на тешкото гостување против Осасуна со убедлив резултат, но потоа врзаа два порази и реми. Алмерија пак од друга страна е веќе отпишана и со 9 освоени бода е убедливо на последното место на табелата. Наш предлог за овој дуел е 1X&2-5 со квота 1.80 во Mozzart.

Севиља – Реал Сосиедад – ГГ

Tимот од Андалузија оваа сезона е непрепознатлив и сигурно е дека сите од клубот чекаат да заврши ова кошмарно издание во Ла Лига. Со доаѓањето на новиот тренер успеаа да се консолидираат и да ја избегнат опасната зона. Сосиедад пак игра многу добро оваа сезона и моментално се на 7-то место на табелата, а во последните пет кола имаат само една победа. Ние овде очекуваме ГГ со квота 2.10 во Bet365.

Рајо Валекано – Кадиз – 1Х&2+

Тимот од Валехас моментално е во многу лоша форма и на последните пет натпревари имаат 4 порази и само едно реми. Со 25 освоени бода се наоѓаат на сигурно, но тоа не им дава право да се опуштат. Кадиз пак е екипа која игра доста „тврди“  натпревари за време на целата сезона, а на последните пет дуели запишаа три реми. Овде типуваме 1Х&2+ со квота 1.80 во 22Bet.

Хетафе – Лас Палмас – Х било кога

Хетафе има за цел оваа сезона да излезе во Европа, меѓутоа после 26 изиграни кола се наоѓа на 10-то место и тешко дека ќе успее да стигне до таа цел, но најважно е што ќе обезбедат сигурен опстанок. Лас Палмас е едно од поголемите изненадувања оваа сезона и сериозно се „закануваат“ дека ќе завршат на позиција која може да ги одведе во Европа. Овде ние очекуваме Х на полувреме или на крај, а коефициентот за тоа во 20Bet изнесува 1.62.

Валенсија – Реал Мадрид – 0-2

Оваа година Валенсија игра далеку подобро за разлика од претходните сезони кога нивниот опстанок беше доведен во прашање. Сега се наоѓаат на 9-то место и имаат 36 освоени бода, а нешто полоши резултати бележат во последно време. Реал од друга страна го презеде тронот и ќе дадат се од себе за да завршат таму. Овде очекуваме натпревар со многу тактизирање и мал број погодоци. Коефициентот за 0-2 гола изнесува 1.80 во Mozzart.

Виљареал – Гранада – 3+

Виљареал успеа да се издигне од долниот дел на табелата и тоа е сето благодарение на последните пет кола каде што запишаа солидни резултати. Во тој период запишаа 2 победи и 3 реми, а во последното коло славеа на гостувањето против Сосиедад со резултат 1-3. Гранада е на претпоследната позиција со 14 освоени бода и оваа сезона запишаа само 2 победи. Наш предлог е 3+ со квота 1.65 во Bet365.

Атлетико Мадрид – Бетис – 1Х&0-3

Тимот на Чоло пред неколку дена доживеа катастрофален пораз од екипата на Билбао и беа поразени со резултат 3-0 во рамките на шпанскиот Куп. Моментално во домашното првенство се на 4-то место со 52 бода, а кризата се потврди со натпреварот против Алмериа каде што зедоа само еден бод. Бетис од друга страна значително ја подобри формата и сега се наоѓа на 6-та позиција со 42 бода. Овде типуваме двојна шанса и голови, поточно 1Х&0-3 гола со квота 1.56 во 22Bet.

Мајорка – Жирона – Х било кога

Мајорка стигна до финалето од Купот на кралот во натпревар каде што играа 120 минути и на крајот одлучија пеналите, па тоа за нив е огромен успех. Жирона после убедливиот пораз од Реал исто така беа поразени и од Билбао, а во минатото коло зедоа важни три бода против Валекано. Ние овде типуваме Х било кога со квота 1.67 во 20Bet.

Атлетик Билбао – Барселона – ГГ3+

Билбао запиша сериозна победа во рамките на реванш натпреварот против Атлетико Мадрид и сега ќе ги гледаме во финалето од ова натпреварување што секако е голем успех за тимот од Баскија. Што се однесува до Барса, овој тим на последните пет натпревари запиша 4 победи и 1 реми, па некако се вратија во борбата за титула што е врвен приоритет. Овде очекуваме ефикасен дуел и типуваме ГГ3+ со квота 1.90 во Mozzart.

Осасуна – Алавес – 1Х&0-2

Екипата на Осасуна после 26 изиграни кола оствари 9 победи, 6 реми и 11 порази. Тоа е доволно за да имаат 33 освоени бода и да се најдат на 11-та позиција на табелата што и не е толку лош учинок за овој тим. Алавес има 4 бода помалку и сигурно е дека и тие исто така се многу задоволни со досега прикажаните игри. Како и да е, овде ние типуваме 1Х&0-2 гола со квота 1.90 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*