Зголемени квоти за натпреварот Нотингем Форест – Манчестер Јунајтед

Денес се играат натпреварите од 1/8 финалето на англискиот ФА Куп, а во еден од понудените дуели ќе се сретнат екипите на Нотингем Форест и Манчестер Јунајтед.

Нотингем Форест во последните пет натпревари запиша две победи, едно реми и два порази, додека Манчестер Јунајтед во истиот временски период оствари четири победи и еден пораз.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Нотингем Форест да постигне погодок во двете полувремиња, коефициент 3.50 зголемен на 3.60
  • Бруно Фернандеш да постигне прв погодок коефициент 9.50 зголемен на 10

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*