Натпревар со драстичен пад на коефициентот (28.02.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од италијанската Серија А кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 18:00 се сретнуваат екипите на Сасуоло и Наполи. Сасуоло во последните пет натпревари запиша четири порази и едно реми, додека Наполи во истиот временски период оствари една победа, три реми и еден пораз.

Сасуоло – Наполи – 2 @ 1.73  во 22Bet

Почетната вредност за победа на Наполи беше 2.00, а во моментов бележи пад од скоро 14% и се плаќа со квота 1.73 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*