ТИП НА ДЕНОТ (28.02.2024, 18:00) САСУОЛО – НАПОЛИ

Тип на денот
Тип на денот

Денес нема голема понуда за обложување, а ние ќе го анализираме дуелот од Серија А помеѓу Сасуоло и Наполи.

Сасуоло во тешка ситуација

Сасуоло ја игра една од најлошите сезони откако пристигна во Серија А и моментално се наоѓа блиску до зоната за испаѓање. Иако амбициите на стартот на сезоната беа многу поголеми, сепак реалната ситуација покажува дека овој тим до крајот на сезоната ќе се бори за опстанок. Според квалитетот Сасуоло заслужува многу повисока позиција, но тимот игра многу лошо. Имаше повреди на клучни фудбалери, па ќе мора што поскоро да се поправи, иако на стартот на сезоната одигра некои многу добри натпревари и покажа дека има квалитет. Сасуоло е во катастрофална форма и на последните пет меча освои само еден бод, а сега му доаѓа еден од најсилните тимови, па тешко дека ќе избегне пораз.

Наполи најголемо разочарување

Актуелниот шампион на Италија буквално не личи на себе оваа сезона и игра под сите очекувања. Италија не памети полоши резултати на еден актуелен шампион и Наполи моменатлно се наоѓа на средина на табелата. Во октомври беше направена тренерска смена после лошиот старт на сезоната, но со доаѓањето на Мацари резултатите само станаа полоши. Сега пристигна нов тренер, но тешко дека нешто ќе може да се спаси од оваа сезона. Во ЛШ одигра реми во првиот меч со Барселона, па мали се шансите да се пласира во следната фаза. Тимот веќе ги загуби амбициите во Серија А, па не игра на високо ниво.

Очекување

Двата тима играат променливо и се непредвидливи, но играат офанзивен фудбал, па очекуваме голови на двете страни.

ТИП:

Сасуоло – Наполи – ГГ @ 1.70 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*