Тикет на денот е-Спорт (28.02.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Во денешниот тикет од е-Спортот ќе имаме два натпревари од RES European Series #1 во рамки на Counter Strike 2.

BB Team – Alternate Attax – 1 @ 1.40 во Bet365

Ова е одлична шанса за еден од тимовите конечно да ја прекине катастрофалната форма. И BB Team и Alternate Attax имаат по три порази на последните три меча во сите натпреварувања, но тоа не им ги намалува шансите во битката за пласман во нокаут-фазата на новиот турнир. Позитивни работи кои му одат во прилог на BB Team се двете победи против Enterprise и Into The Breach, па тоа ќе биде и причина за да ви понудиме 1 со коефициент 1.40 во Bet365.

Fnatic – Preasy – 2 @ 1.76 во 22Bet

Preasy е фаворит во оваа средба за победнички почеток на турнирот, кој би значел многу за нив со оглед на тоа дека се наоѓаат во незгодна група со BB Team и Alternate Attax. Ситни детали ќе го решаваат победникот на овој меч, а во прилог на Preasy му оди и тоа што е разнишана самодовербата кај Fnatic, кој загуби четири пати на последните пет натпревари. Ние предлагаме 2 со квота 1.76 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.46

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*