ТИП НА ДЕНОТ (26.02.2024, 20:45) ФИОРЕНТИНА – ЛАЦИО

Тип на денот
Тип на денот

Денес нема голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од Серија А помеѓу Фиорентина и Лацио.

Фиорентина не се предава од битката за Топ 4

Фиорентина одлично ја отвори сезоната и беше едно од најпријатно изненадување во Серија А. Меѓутоа, моментално се соочува со пад на формата, на последните пет меча забележа три порази, па падна на 8-то место на табеалета. Пласман во Лига Европа е реална опција за овој тим, но сите во Фиренца потајно се надеваат дека оваа сезона може да се стигне до Топ 4 и пласман во Лигата на шампиони, а тоа ќе биде многу тешко. „Виолетовите“ оваа сезона имаат голем континуитет во натпреварите со тимовите од горниот дел и играат одлично, особено на домашен терен. Сега на гости им доаѓа директниот конкурент, па со победа ќе се вратат соништата за Лига на шампиони.

Лацио со голема самодоверба

Лацио многу лошо ја отвори сезоната и беше големо разочарување на почетокот на сезоната. Играњето на два фронта си го донесе данокот, но тимот на Сари како што одминува сезоната е се подобар. Моментално има само два бода повеќе од Фиорентина и се уште се надева за пласман во Лигата на шампиони. Меѓутоа, за тоа ќе му биде потребен позитивен резултат на овој меч, па сигурно Лацио ќе игра на победа, но со претпазливост. Тимот е со голема самодоверба бидејќи само пред неколку дена запиша голема победа против Баерн Минхен во осминафиналето од ЛШ. Тимот е во добра форма, а и традицијата е на негова страна бидејќи нема пораз од Фиорентина на последните пет меча.

Очекување

Очекуваме неизвесен дуел кој ќе го решаваат мали детали, но исто така очекуваме и ефикасен меч бидејќи двата тима играат отворен фудбал.

ТИП:

Фиорентина – Лацио – ГГ @ 1.70 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*