Тикет на денот (понеделник, 26.02.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Се ближи крајот на февруари и полека влегуваме во завршницата од актуелната фудбалска сезона. Секако, остана уште многу да се игра и очекуваме интересен и возбудлив крај. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Рома – Торино – 1 @ 2.00 во Mozzart

Римјаните сигурно се уморени од исцрпувачкиот дуел со Феенорд во Лига Европа. До пласманот од 1/8 финалето стигнаа после продолжението и пеналите. Јунак на дуелот беше голманот Миле Свилар кој одбрани два пенали, па сега на овој дуел влегуваат со добро расположение. Имаат сериозен бодовен заостаток зад екипите кои се во зоната за ЛШ, но веруваме дека Рома нема да се предадат до самиот крај. Торино пак во минатото коло ја прекина фантастичната серија без пораз и запиша пораз од тимот на Лацио. Овде ние предност даваме на домаќините и типуваме 1 со квота 2.00 во Mozzart.

Жирона – Рајо Валекано – 3+ @ 1.73 во 22Bet

Делува дека бајката наречена Жирона полека се гаси. Се уште се најпријатното изненадување во шпанската Ла Лига и покрај тоа што втората позиција ја препуштија на тимот на Барса. Од титулата нема да има ништо, а доколку успеат да стигнат до ЛШ за нив тоа би било голем успех. Рајо Валекано пак досега има освоено 25 бода и се уште немаат обезбедено сигурен опстанок. Во претходните  пет натпревари зедоа само два бода и тоа јасно укажува дека не се во некоја фантастична форма. Ние овде типуваме 3+ со квота 1.73 во 22Bet.

Копенхаген – Нордсјеланд – ГГ3+ @ 2.00 во Bet365

Минатата седмица продолжија натпреварите од данската Супер Лига, а Копенхаген и Нордсјеланд постигнаа по три гола и освоија по три бода. Полесно им беше на Копенхаген каде што славеа со 3-0, додека Нордсјеланд изигра 3-2 против Лингби на домашен терен. Двете екипи беа претставници на Данска во Европа, а Копенхаген се уште го нема завршено тоа „патување“. Нордсјеланд за жал не избори пласман во нокаут фазата од конференциската лига и сега ќе може во целост да се посвети на домашното првенство. Ние овде типуваме ГГ3+ со квота 2.00 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.92

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*