Тикет на денот (петок, 16.02.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

После возбудливите европски натпревари се враќаме на домашните првенства. Викендот пред нас е пребогат, а понудата за денес е сосема задоволувачка. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Торино – Лече – 1 @ 1.75 во Mozzart

Торино е во добра форма и во последните 10 првенствени натпревари изгубија само еднаш и тоа со минимален резултат во Фиренца. Сето тоа не се одрази кој знае колку на табелата, па моментално се на 10-то место со солиден заостаток зад тимовите кои се наоѓаат во зоната за Европа. Лече од друга страна во претходните осум кола запишаа само една победа, едно реми и дури 6 порази. Од сигурна зона, стигнаа до само пет бода повеќе од тимот кој е под цртата. Торино има одлична одбрана и само еден гол може да биде доволен за победа. Типуваме 1 со квота 1.75 во Mozzart.

Херта – Магдебург – Т12+ @ 1.81 во 22Bet

Некогаш овие два тима беа лидери во шампионатот на Истрочна Германија, но во моментов Бундеслигата се испоставува како пресилна. Херта успеваше да игра во елитата се до минатата сезона, а сега се дел од Цвајт. Магдебург направи големо изненадување во минатото коло и им нанесе пораз за прв пат оваа сезона на тимот од Ст. Паули. Исто така успешна беше и Херта која донесе 3 бода од Фирт. Ние овде сметаме дека домаќините ќе постигнат најмалку 2 погодоци и типуваме Т12+ со квота 1.81 во 22Bet.

Кашимпаша – Карагумрук – Т12+ @ 2.00 во Bet365

Домаќините продолжуваат да изненадуваат со добри резултати, па и понатаму успеваат да останат во конкуренција за излез во Европа наредното лето. Кашимпаша е на одличното 5-то место со само два бода помалку од Бешикташ и Трабзон кои се на две места пред нив. Единствено недостижни се Фенер и Галата на врвот, а Кашимпаша ќе се обиде да ја престигне барем едната екипа пред нив и да се избори за конференциската лига. Во последните пет кола имаат четири победи и само еден пораз, а посебно е значаен триумфот над Трабзон и Адана. Наш предлог тип за овој натпревар Т12+ со квота 2.00 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.34

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*