Тикет на денот е-Спорт (16.02.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Два натпревари од Six Invitational 2024, односно видео-играта Rainbow Six ќе може да се најдат во нашиот денешен тикет од е-Спортот.

Scarz – Los – 2 @ 1.30 во 22Bet

Scarz има дури пет порази по ред во сите натпреварувања и доаѓа како апсолутен аутсајдер во мечот против LOS, кој славеше три пати на претходните пет пресметки. LOS беше подобар и во меѓусебната средба против Scarz со 7-5, па тоа е уште еден мотив повеќе зошто наш фаворит ќе биде токму таа екипа. Наш предлог е 2 со коефициент 1.30 во 22Bet.

W7m esports – Team Liquid – 1 @ 1.55 во Bet365

W7m Esports има осум бодови по три одиграни средби и ќе се бори против Virtus.pro за првата позиција во групата Ц. За разлика од нив, Team Liquid со четири бодови се надева само на пласман во топ-4, но за тоа ќе треба добро да се потруди бидејќи голем ривал за третото место во групата му е Bleed Esports. Последниот меѓусебен меч заврши со победа на w7m, кој во моментов има четири победи на претходните пет средби. Од друга страна, Team Liquid славеше само еднаш. Ние предлагаме 1 со квота 1.55 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.01

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*