Ла Лига 25-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Во минатото коло Реал Мадрид го победи тимот на Жирона и со тоа создаде одлична предност на лидерската позиција. Сепак, до крајот има уште многу, па очекуваме да биде интересно и за другите позиции. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новото коло во Шпанија.

Виљареал – Хетафе – ГГ

Во премиерниот натпревар од ова коло на Шпанија ќе се сретнат екипите на Виљареал и Хетафе. Домаќините се во серија од четири натпревари без пораз, поточно во тој временски период собраа шест бода од четири натпревари. Хетафе пак после поразот Реал Мадрид запиша реми и една победа во последното коло. Наш предлог за овој натпревар е ГГ со квота 1.77 во Mozzart.

Атлетико Мадрид – Лас Палмас – 1&0-3

Делува дека Атлетико Мадрид оваа сезона нема многу шанси за да влезе во трката за титула. После ремито против Реал Мадрид во претпоследното коло, тие запишаа и пораз од Севиља со минимален резултат од 1-0. Лас Палмас пак ги надмина сите очекувања оваа сезона и веќе на полусезона ја исполнија својата цел, а тоа е опстанок во елитата. Ние овде типуваме 1&0-3 гола со квота 2.15 во Bet365.

Осасуна – Кадиз – 1

Oсасуна е исто така блиску до исполнување на својата цел, а тоа е општопознато и значи опстанок во друштвото со најдобрите во Ла Лига. После 24 изиграни натпревари освоија 29 бода и моментално се на 11-то место на табелата. Кадиз од друга страна е подолг период во опасната зона, а и зад себе немаат воопшто импресивни резултати. Ние овде предност даваме на домаќините и типуваме 1 со квота 1.75 во 22Bet.

Селта – Барселона – 2

За Селта Виго ова е јубилејна година, но многу лесно се претвори во кошмар бидејќи се наоѓаат веднаш над опасната зона и во последните пет натпревари имаат освоено само 4 бода што е поразувачки податок. Барса после шокантниот пораз од Виљареал влезе во добра серија резултати, а серијата од две последователни победи ја прекина со реми против Гранада. Без двоумење типуваме 2 со квота 1.85 во 20Bet.

Валенсија – Севиља – ГГ

После подолг период Валенсија повторно игра убав фудбал и после долги години ќе борат за излез во Европа. Во вториот дел од сезоната прикажуваат доста полоши партии, па на последните три натпревари запишаа 2 порази и 1 триумф. Севиља е дефинитивно најголемото разочарување во Ла Лига, на двете последователни победи ветуваат подобар период. Како и да е, ние типуваме ГГ со квота 1.87 во Mozzart.

Рајо Валекано – Реал Мадрид – 3+

Тимот од Валехас играше многу подобро во првиот дел од сезоната  и благодарение на тие добри резултати не се загрозени во овој момент. Во последно време играат доста лошо и тоа се докажува со резултатите од последните пет натпревари каде што запишаа 4 порази и едно реми. Реал Мадрид влегува со одлично расположение на овој натпревар. Најпрво го победија тимот на Жирона и создадоа одлична предност, а потоа „падна“ и Лајпциг. Наш предлог за овој натпревар е  3+ со квота 1.80 во Bet365.

Гранада – Алмерија – 1Х&2+

Ова ќе биде дуел за два тима кои тешко дека ќе обезбедат опстанок за следната сезона. Гранада после 24 изиграни натпревари се наоѓаат на 13-то место, додека Алмерија е на последната позиција со 7 освоени бода и без ниту една победа. Ние овде очекуваме домаќините да останат непоразени и типуваме 1Х&2+ со квота 1.65 во 22Bet.

Бетис – Алавес – 1Х&2+

Бетис во овој натпревар влегува со релативно лошо расположение откако на домашен терен беа поразени од Динамо Загреб со резултат 0-1. Во Ла Лига се на високото 6-то место  со 38 освоени бода, а во последното коло запишаа победа над Кадиз. Алавес е сигурен на средината на табелата со 27 бода. Во последно време играат добар фудбал, а серијата од 3 последователни победи ја прекинаа со пораз од Барса. Ние типуваме 1Х&2+ со квота 1.69 во 20Bet.

Мајорка – Сосиедад – 2+

Мајорка беше долго време без победа, а таа серија од лоши резултати ја прекинаа во последното коло после триумфот над Рајо Валекано. Со 23 освоени бода се наоѓаат на 16-то место и се уште не се сигурни во опстанокот. Сосиедад запиша минимален пораз од ПСЖ во рамките на ЛШ, но имаат време да ја поправат грешката. Овде типуваме вкупно голови 2+ со квота 1.69 во Mozzart.

Атлетик Билбао – Жирона – ГГ @ 1.61 во Bet365

Екипата од Баскија после долго време се наоѓа на позиција која е блиску до зоната за ЛШ, а доколку се случи да завршат таму, тие ќе бидат комплетно задоволни. Во минатото коло неочекувано ремизираа против Алмерија и изиграа натпревар без голови. Жирона нема победа на последните два натпревари и падна на втората позиција, а во минатото коло преживеаа тежок пораз од Реал Мадрид. Наш предлог е ГГ со квота 1.61 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*