Бундеслига 22-ро коло: Најава, анализа и предлог типови

Во минатото коло, Баер во Леверкузен го победи Баерн и создаде предност од 5 бода на лидерската позиција. До крајот на сезоната треба уште многу да се игра, но Фармацевтите се приближуваат до титулата после секое ново коло. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новото коло во Бундес.

Келн – Вердер – 1

Вердер беше во налет до претходната сабота кога беа поразени од Хајденхејм. Серијата од три последователни победи беше прекината, но слободно може да констатираме дека немаат проблеми и се уште се наоѓаат на сигурно. Келн играат многу подобро после доаѓањето на новиот тренер и во петте пролетни кола поразени се само еднаш. Овде очекуваме да земат нови три бода и типуваме 1 со квота 2.54 во Mozzart.

Дармштат – Штутгарт – ГГ3+

Надежта за Дармштат дека може да останат во елитата полека се гаси. Оваа екипа еднаш беше дел од Бундеслигата и се задржа две сезони, но сега лесно можат да се најдат во Цвајт бидејќи имаат само 12 бода и се наоѓаат на последната позиција на табелата. За разлика од нив, Штутгарт игра фантастично и врзаа три победи со 11 постигнати голови. Ние овде очекуваме ефикасен дуел и типуваме ГГ3+ со квота 2.20 во Bet365.

Хајденхејм – Леверкузен – Х2&4+

Колку се Фармацевтите сериозни во намерата да ја прекинат доминацијата на Баерн видовме во минатото коло кога на домашен терен ги совладаа Баварците со резултат 3-0, па сега имаат пет бода пред нив и се наоѓаат на лидерската позиција. Домаќините за разлика  од нив, се наоѓаат на 9-та позиција и може да кажеме дека се комплетно задоволни со досегашниот учинок бидејќи нивните амбиции се насочени само кон навремен опстанок. Наш предлог е Х2&4+ со квота 2.47 во 22Bet.

Хофенхајм – Унион Берлин – 1

За домаќините вториот дел од сезоната не почна баш најдобро и не знаат за победа на последните пет натпревари. Дуелот против Унион Берлин е многу важен за нив, а бодовите се позначајни за гостите бидејќи се наоѓаат веднаш над црвената зона и не смеат да дозволат Келн да им се доближи. Ние очекуваме домаќините да стават крај на лошата серија резултати и типуваме 1 со квота 2.05 во 20Bet.

Мајнц – Аугсбург – 0-2

Слободно може да кажеме дека поразот за Мајнц на овој натпревар може да значи и простување од елитата. Тоа би било лошо сценарио со оглед на фактот што овој тим влезе во елитата во 2004 година. Аугсбург пак е тим кој нема славено веќе три натпревари, но ако напомнеме дека играа со Баерн и со Лајпциг, па со Бохум на гости, два освоени бода и не се толку лош скор. Овде очекуваме натпревар со мал број погодоци и типуваме 0-2 гола со квота 1.87 во Mozzart.

Волфсбург – Дортмунд – ГГ3+

Шансата која ја пропушти Дортмунд во минатата сезона тешко дека ќе се повтори. Тоа е веќе јас и на почетокот од вториот дел. Во пет натпревари изиграни во 2024 година, Борусија победи на четири, а еднаш изигра нерешено. Сето тоа беше доволно за да се најдат на 4-то место и да се задоволат со евентуален пласман во ЛШ. Волфсбург од друга страна започна со четири последователни реми, а во саботата доживеаа пораз во Берлин од тимот на Унион. Ние овде очекуваме отворен и ефикасен натпревар и типуваме ГГ3+ со квота 1.75 во Bet365.

Лајпциг – Менхенгладбах – 1&3+

Mора да признаеме дека Лајпциг играше одлично против Реал во вторникот, но тоа не беше доволно за да го избегнат минималниот пораз во 1/8 финалето од ЛШ. Сега шансите теоретски постојат, но во пракса би било тешко, бидејќи да се победи Реал во Мадрид со два гола разлика не е наивна работа. Менхенгладбах не успеа да победи, а ниту да постигне погодок на дуелот против Дармштат кој заврши со резултат 0-0. Ние овде очекуваме 1&3+ со квота 1.70 во 22Bet.

Фрајбург – Ајнтрахт – Х @ 3.50

Двата европски претставници на Германија се сретнуваат во Фрајбург во ова коло. Ајнтрахт играше во конференциската лига против Ројал Унион и ремизираше со резултат 2-2, но во реваншот веруваме дека ќе се обидат да стигнат до 1/8 финалето од ова натпреварување. Фрајбург пак исто така изигра реми без голови против Ленс, па и тие на ист начин ќе се обидат да стигнат до следната фаза од Лига Европа. Ние овде типуваме реми, а коефициентот за Х во 20Bet изнесува 3.50.

Бохум – Баерн – 2&3+

Баерн доживеа три порази во еден месец и тоа е доволно за на Алианц арена да се „запалат“ алармите. Посебно беа болни поразите од Леверкузен и Лацио кој ги оддалечија на некој начин од трофеите во домашното првенство и во Лигата на шампиони. Бохум и покрај тоа што имаа очаен старт на сезоната, може да кажеме дека се држат одлично. Овде предност даваме на гостите и типуваме 2&3+ со квота 1.70 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*