Тикет на денот (сабота, 17.02.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Уште една одлична сабота е пред нас во фантастична понуда. Веруваме дека од многуте натпревари ќе ја направиме вистинската комбинација. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Брентфорд – Ливерпул – 2 @ 1.60 во Mozzart

Екипата на Брентфорд благодарение на трите бода кои ги зедоа во последното коло против Волвс се оддалечија од опасната зона. Општо познато е дека врвен приоритет за овој тим е само навремен опстанок и ништо повеќе. За разлика од нив, Ливерпул е лидер на табелата, но Манчестер Сити има 2 бода помалку и исто така натпревар помалку. Овде очекуваме Ливерпул не ги прокоцка трите бода и да победи без поголеми проблеми. Наш предлог е 2 со квота 1.60 во Mozzart.

Нант – ПСЖ – 2 @ 1.50 во 22Bet

Нант е на втората половина на табелата. Тие беа во резултатска криза, но со победата над Тулуз во последното коло делува дека сето тоа го надминаа и дека ова може да биде почеток на еден подобар период. ПСЖ од друга страна создаде одлична разлика на првата позиција, па повторно во моментов важат за најголеми фаворити за титула и сметаме дека немаат достојна конкуренција во Франција. Ние овде очекуваме Парижаните да земат лесни три бода, а наш предлог тип е 2 со квота 1.50 во 22Bet.

Верона – Јувентус – 2 @ 1.72 во 20Bet

Екипата од градот на љубовта оваа година потфрли и очекуваме до самиот крај на сезоната да се борат за опстанок. Во моментов се на 18-та позиција со четири последователни неуспеси, поточно врзаа две реми и два порази. Гостите пак после одличните резултати и тие започнаа со лоши игри. Најпрво ремизираа против Емполи, а потоа запишаа два порази од Интер и изненадувачки од Удинезе. Како и да е, на овој натпревар Старата Дама е фаворит и предлагаме да изиграте 2 со квота 1.72 во 20Bet.

Хајденхејм – Леверкузен – 2/2 @ 2.00 во Bet365

Како што изминува времето, така екипата на Хајденхејм е се поблиску до целта. За нив приоритет е да бидат на една од сигурните позиции и да остварат само навремен опстанок. Во моментов се на 9-то место со 27 бода, а немаат пораз на последните 9 натпревари што е импресивен податок. Фармацевтите пак се на лидерската позиција и со победата над Баерн во последното коло направија разлика од +5 бода што не е мала работа. Овде очекуваме гостите да победат без поголеми проблеми и типуваме 2/2 со квота 2.00 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 8.26

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*