ТИП НА ДЕНОТ (12.02.2024, 20:45) ЈУВЕНТУС – УДИНЕЗЕ

Тип на денот
Тип на денот

Денес нема голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од Серија А помеѓу Јувентус и Удинезе.

Јувентус полека го губи чекорот со Интер

Јувентус и покрај сите проблеми кои ги имаше оваа сезона игра одлично и помалку изненадувачки е еден од фаворитите за Скудетото. Серијата на победи му дадоа на тимот голема самодоверба и е неиграњето во Европа сигурно ќе биде голема предност за Јувентус оваа сезона, па се очекува до крај да се бори за. Меѓутоа, Јувентус во последните две кола освои само еден бод, а минатото коло загуби од диретниот конкурент. Со тоа значително ги намали шансите за титулата, но сепак „старата дама“ нема да се откаже и поради тоа се наоѓа пред императив победа. Ова е одлична можност за враќање на победите бидејќи има протиник по мерка. Во спротивно тимот ќе биде загрозен и да го загуби второто место на табелата.

Удинезе се боди за опстанок

Иако според квалитетот се очекуваше Удинезе да биде многу повисоко на табелата, сепак тимот од Фриули во моментов се наоаѓа на самата линија со опсната зона. Сигурно до крај го очекува грчевита борба за опстанок, но Удинезе ќе мора што поскоро да ја поправи формата. Тимот падна во летаргија и нема победа долго време, па на последните пет меча освои само два бода. Во моментов е еден од тимовите со најлоша форма во лигата, па овој меч доаѓа во многу лошо време за Удинезе. Ова по традиција е најтешко гостување и тешко дека ќе успее да остане непоразен.

Очекување

Квалитетот и формата се на страната на Јувентус, кој нема право на кикс, па очекуваме да ги освои трите бода.

ТИП:

Јувентус – Интер – 1 @ 1.50 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*