Тикет на денот е-Спорт (12.02.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Како за промена во денешниот тикет од е-Спортот ќе гледаме два меча од League of Legends, односно LEC Winter Playoffs.

Team Vitality – Mad Lions KOI – 2 @ 1.72 во Bet365

Mad Lions оствари три победи по ред во меѓусебните средби против Team Vitality и затоа влегува како фаворит во овој натпревар. Победникот ќе избори место во полуфиналето на Lower Bracket делот од турнирот, а според досегашните резултати дефинитивно Vitality ќе биде блиску до победа. Исто така, Mad Lions има три победи во претходните пет средби во сите натпреварувања, па затоа ви предлагаме 2 со коефициент 1.72 во Bet365.

Fnatic – SK Gaming – 2 @ 3.40 во 22Bet

Fnatic досега немаше среќа против SK Gaming, односно го совлада само еднаш против денешниот ривал. Сепак, SK Gaming оствари четири победи во меѓусебните средби, меѓу кои едната ја оствари на 15 јануари. Ќе биде интересен меч со тоа што победникот ќе се пласира во полуфиналето на Lower Bracket, по што ќе се соочи со подобриот од натпреварот меѓу Team Vitality и Mad Lions. Наш предлог е 2 со квота 3.40 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.84

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*