Тикет на денот (понеделник, 12.02.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Понудата е денес „шарена“, но не толку богата. Сепак се навикнавме на тоа да биде така секој понеделник. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Алмерија – Билбао – 2&2+ @ 2.11 во Mozzart

Шансите за Алмерија да остане во елитата се минимални и се намалуваат со секое следно коло. Во моментов се убедливо на последното место и во 23 натпревари не успеаа да забележат ниту една победа и тешко е да се очекува дека во преостанатиот дел ќе се случи пресврт за Алмерија да остане во Ла Лига. Нивниот противник, екипата на Атлетик Билбао е во одлична форма и се натпреваруваат на два фронта. Тие во Купот на кралот стигнаа до ½ финалето, а после триумфот во Мадрид над Атлетико Мадрид може да кажеме дека се со „едната нога“ во големото финале. Наш предлог за овој натпревар е 2&2+ со квота 2.11 во Mozzart.

Ст. Етиен – Троа – 1&0-3 @ 2.70 во 22Bet

Славниот Ст. Етиен, некогашниот првак на Европа, никако да се издигне од втората француска лига. Големо е прашањето дали може оваа сезона да стигне до втората позиција и да се преселци во елитата. Моментално се на 12-то место, а eвентуална победа на овој натпревар ќе ги доведе на 7-то место со бод помалку од Каен кој е на 5-та позиција. Троа од друга страна е веднаш над зоната за елиминација и имаат моментално три бода предност во однос на првата екипа под цртата. Во првиот дел на сезоната, Ст. Етиен успеа да победи благодарение на еден гол, а и овој пат очекуваме сличен натпревар. Наш предлог е 1&0-3 гола со квота 2.70 во 22Bet.

Санта Клара – Феиренсе – 1&2+ @ 1.94 во Bet365

Екипата од Азорските острови има сериозна намера да се врати во португалската елита. Моментално Санта Клара е на првото место со само еден пораз после 20 изиграни кола. Во Примера одат само двете првопласирани екипи од Сегунда, додека третата ќе мора во бараж. Феиренсе пак е на вториот дел на табелата и за нијанса пред екипите кои се најзагрозени, поточно кои припаѓаат на црвената зона. Ние овде веруваме дека домаќините ќе победат, па типуваме 1&2+ со квота 1.94 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 11.05

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*