Тикет на денот е-Спорт (11.02.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денешниот тикет ќе биде исполнет со натпревари од A1 Gaming League Season 8 кои се играат во рамки на CS2. Всушност ова се средби од второто коло кое денеска ќе се доигра на турнирот.

Young Ninjas – FTW – 2 @ 1.57 во Bet365

Двете екипи го почнаа турнирот со триумфи и се во горниот дел од табелата на турнирот, но само еден од нив ќе се доближи до местото во плејофот. Young Ninjas беше убедлив против Ex-Anonymo (2-0), но загрижуваат двата порази од Viperio и Rosomaha. За разлика од нив FTW славеше против ESC и Marskalk, по што загуби очекувано од Endpoint, но тоа дефинитивно не внесе немир во нивни редови. За денешниот меч, ние ви предлагаме 2 со квота 1.57 во Bet365.

Alternate Attax – Entropiq – 1 @ 1.62 во 22Bet

Alternate Attax досега три пати му покажа на Entropiq дека има поквалитетен состав, а последниот триумф го оствари на 26 јануари годинава кога го распарчи ривалот со 2-0 на European Pro League Season 13. Очекуваме идентичен резултат и денеска, со тоа што Alternate Attax во таков случај би ја остварил втората победа на турнирот и така ќе биде едно скалило поблиску до нокаут-фазата. Наш предлог е 1 со коефициент 1.62 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.54

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*