ТИП НА ДЕНОТ (09.02.2024, 18:30) ХАМБУРГЕР – ХАНОВЕР

Тип на денот
Тип на денот

Денес има солидна понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од германската втора лига помеѓу Хамбуергер и Хановер.

Хамбургер конечно сака да се врати во елитата

Хамбургер оваа сезона има главна цел да се врати во Бундеслигата и е на добар пат да го направи тоа. Изминатите две сезони беше многу блиску, но во баражот не успеа да се пласира во елитата. Славнит германски клуб моментално е на второто место во Цвајта, но конкуренцијата е многу голема. Заостанува пет бода од лидерот, но нема право на кикс ако сака да го задржи второто место кое директно води во прва лига. Клубовите зад него му дишат во врат и Хамбургер го чека голема борба до крајот на сезоната. Моментално се наоѓа во добра форма и на последните четири меча запиша три победи, а домашнот терен ќе биде голема предност.

Хановер потајно се надева на пласман во Бундеслигата

Хановер моментално се наоѓа на шестото место на табелата и заостанува шест бода зад Хамбургер. Во мометов овој тим е само на пет бода од местото кое води до бараж за пласман во елитата, па легитивно е да се надева на враќање во Бундеслигата. Сепак, со оглед на конкуренцијата и квалитетот кој го имаат мали се шансите за такво нешто. Ова по традиција е тешко гостување за ив, но и меч кој дефиитивно ќе го одреди остатокот од сезоната. Со праз ќе бидат многу далеку од врвот, па затоа ќе дадат се од себе за позитивен резултат. Тимот е во добра форма и има само еден пораз на последните пет меча.

Очекување

Квалитетот и традицијата се на страната на Хамбургер, па е фаворит на овој меч и очекуваме дека ќе ги освои трите бода, иако Хановер е во добра форма и нема лесно да се предаде.

ТИП:

Хамбургер – Хановер – 1 @ 1.65 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*