Тикет на денот (петок, 09.02.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Скоро секогаш петокот е вовед во викенд со богата понуда, но и денешната е сосема задоволувачка. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Кадиз – Бетис – Х2&0-2 @ 2.10 во Mozzart

Домаќините немаат победено од 1-ви септември кога во Кадиз „падна“ Виљареал. Поминаа повеќе од пет месеци од тој триумф и јасно е дека фудбалерите на Кадиз мора да бидат во зоната за елиминација. Се наоѓаат на 18-то место на табелата со само 17 бода. Ништо подобро не ги очекува ниту на овој натпревар против Бетис. Гостите изгубија само од Барса во последните четири кола, но потфрлија во претходното коло кога ремизираа против Хетафе. Исто така треба да нагласиме дека Бетис не е толку успешен во гости како претходните сезони, па ние овде се одлучивме да типуваме Х2&0-2 гола со квота 2.10 во Mozzart.

Салернитана – Емполи – 1Х&2+ @ 2.10 во 22Bet

Овој натпревар може да го категоризираме како круцијален за двете екипи доколку сакаат да останат во Серија А. Многу лесно следната сезона може да ги гледаме во Серија Б со оглед на фактот што ги заземаат двете последни места на табелата. Екипата од Салерно во минатото коло ја прекината серијата од четири последователни порази и зеде бод во Торино. Емполи пак се исто така во зоната за елиминација, но имаат 5 бода повеќе од својот ривал. Ние на овој дуел повторно типуваме двојна шанса и голови, поточно 1Х&2+ со квота 2.10 во 22Bet.

Валвијк – НЕЦ – 2 @ 2.30 во Bet365

Гостите се едно од најпријатните изненадувања оваа сезона во Холандија. Покрај одличните игри во Ередивизија и 7-та позиција, тие успеаа да се пласираат и во ½ финалето од купот. Во вторникот беа убедливи против Ден Хаг и сега чекаат ривал за ½ финале. Екипата од Валвијк нема победено од крајот на ноември, поточно немаат триумф на последните осум првенствени натпревари, а минатата седмица беа поразени од Твенте. Овде ние даваме предност на домаќините и типуваме 2 со квота 2.30 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 10.14

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*