Тикет на денот е-Спорт (09.02.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Уште еден турнир од CS2 ни доаѓа во нашиот тикет од е-Спортот, а станува збор за RES Western European Masters: Spring 2024, каде што ќе настапат одлични екипи како Fnatic, Endpoint, Apeks, Sprout и други.

Fnatic – Endpoint – 1 @ 1.44 во Bet365

Endpoint ќе се обиде да ја скрши „клетвата“ против Fnatic и конечно да го победи и трите порази во изминатите две години, но свесни се дека тоа нема да биде едноставна мисија со оглед на тоа дека нивниот ривал е фаворит во групата А. Fnatic имаше две победи, и тоа против Ecstatic и Team 500 пред да се соочи со Insilio кој ги спушти на земја (3-13). Веруваме дека токму тој пораз го разбуди Fnatic од сонот дека е непобедлив, па денеска ќе го кренат своето ниво на игра и ќе остварат триумф. Наш предлог е 1 со коефициент 1.44 во Bet365.

3DMax – Sprout – 1 @ 1.47 во 22Bet

Две екипи кои од „сенка“ ќе се обидат да изненадат и да завршат на една од првите две позиции во групата А со цел да се изборат за плејоф на турнирот. 3DMax делува како подобар тим во моментов, а посебно импресионира нивниот пораз против Synck, додека Sprout е во црна серија од три порази по ред и бара излез од кризата. Сепак, ние предлагаме 1 со квота 1.47 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.11

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*