Зголемени квоти за натпреварот Мајорка – Сосиедад

Денес се игра ½ финалниот натпревар од шпанскиот Копа дел Реј каде што ќе се сретнат екипите на Мајорка и Сосиедад.

Мајорка во последните пет натпревари запиша две победи, едно реми и два порази, додека Сосиедад во истиот временски период запиша три победи и две реми.

Мотивот на овој натпревар е огромен кај двете екипи, па очекуваме да гледаме неизвесен и возбудлив натпревар.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • 2-1 точен резултат коефициент 15 зголемен на 17
  • Микел Ојарзабал прв да постигне погодок коефициент 7 зголемен на 7.50

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*