Зголемени квоти за натпреварот Жирона – Сосиедад

Денес во последниот термин за Ла Лига, поточно од 21:00 часот се сретнуваат екипите на Жирона и Сосиедад.

Жирона е на врвот на табелата во Ла Лига и досега имаат освоено 55 бода, додека Реал Сосиедад има 19 бода помалку и се наоѓа на 6-та позиција на табелата.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Довбик да постигне погодок со глава коефициент 7 зголемен на 7.50
  • Мендез да постигне погодок надвор од 16-тник коефициент 19 зголемен на 21

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*