Тикет на денот е-Спорт (03.02.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

За денешниот тикет од е-Спортот се обидовме да ги издвоиме најинтересните дуели, кои ни доаѓаат од популарниот турнир A1 Gaming League Season 8 кој се игра во рамки на CS2.

Entropiq – Sangal – 2 @ 2.00 во Bet365

Sangal сака да ја продолжи победничката серија против Entropiq, откако врза два триумфи по ред. во прилог на Sangal му одат и трите порази на последните пет пресметки, меѓутоа Entropiq ќе се обиде да ја прекине лошата форма (четири порази и еден триумф на претходните пет меча), но задачата е повеќе од тешка. Ова е дуел во рамки на првото коло на турнирот, па без разлика на резултатот од оваа средба, се очекува двете екипи да се најдат во плејофот. Наш предлог е 2 со коефициент 2.00 во Bet365.

Zero Tenacity – The Chosen Few – 1 @ 1.36 во 22Bet

Очекуваме големо надмудрување меѓу две квалитетни екипи од CS2. The Chosen Few вчера оствари два триумфи, и тоа против Navi со 1-0 и Juggernauts со 13-9. За разлика од нив Zero Tenacity беше немилосрден за Juggernauts 13-9 и Navi Juniors (13-5). Ова е всушност одличен показател за тоа до каде се тимовите и каков е нивниот квалитет пред оваа средба. Ако може да судиме според епилогот на тие натпревари, тогаш Zero Tenacity дефинитивно ќе биде фаворит во овој натпревар, а ние ви предлагаме 1 со квота 1.36 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.72

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*