Натпревар со традиција (03.02.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:30 во рамките на англиската Премиер лига се сретнуваат екипите на Шефилд Јунајтед и Астон Вила.

Шефилд е на последната позиција со вкупно 10 бода и учинок од 2 победи, 4 реми и 16 порази.

Астон Вила е на 5-та позиција и досега имаат освоено 43 бода преку 13 победи, 4 реми и 5 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни натпревари имаат интересна традиција, поточно на сите тие дуели изиграа доста неефикасно и се постигнуваат најмногу два погодоци, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.62 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*