Серија А 22-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 22-то коло од Серија А кое ќе донесе многу возбудливи натпревари.

Аталанта – Удинезе – 1

Аталанта имаше лош старт на сезоната, но влезе во одлична форма и е во серија на добри резултати. Моментално е на 5-то место на табелата и заостанува само еден бод од Топ 4, што е главна цен на овој тим. Удинезе пак минатото коло несреќно загуби од Милан, но целта на овој тим е да обезбеди опстанок. Нашиот предлог е Тип со квота 1.50 во Mozzart.

Јувентус – Емполи – 1-1

Јувентус е во серија на добри резултати и се искачи на првото место на табелата, но со натпревар повеќе од најголемиот конкурент Интер. Целта на „старата дама“ е освојување на Скудетото, па нема право на кикс на овој меч и веруваме дека лесно ќе ги освои бодовите. Нашиот предлог е 1-1 со квота 1.90 во Bet365.

Милан – Болоња – 1

Милан го препроби лошиот период и моментално е во одлична форма, но заостанува многу зад лидерот. Болоња пак е најпријатнот изненадување оваа сезона и игра одлично против фаворитите. Сепак, квалитетот е на страната на домаќинот и нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.75 во 22Bet.

Џенова – Лече – 1

Џенова експресно се врати во елитата после само една сезона помината во Серија Б и целта е да избори опстанок. Џенова оваа сезона игра изненадувачки добро, особено на домашен терен, па впечатокот е дека нема да има проблем да избори опстанок. Од друга страна Лече е во серија на лоши резучлтати и нашиот предлог е Тип 1 со квота 2.00 во Mozzart.

Монца – Сасуоло – 3+

Дуел на два тима кои играат отворен фудбал и играат за гол повеќе од противникот, па очекуваме меч богат со голови. Монца е во предност поради домашниот терен, но Сасуоло е непредвидлив и често знае да изненади. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.70 во Bet365.

Верона – Фросиноне – ГГ

Верона моментално е во зоната за испаѓање и ја чека грчевита борба за опстанок, па важе и е секој бод, особено на домашен терен. Фросиноне пак игра над очекувањата и моментално е во сигурната зона, па нема лесно да се предаде на овој меч. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во 22Bet.

Фиорентина – Интер – ГГ

Дерби на колото и дуел кој може да биде клучен за двата тима. Фиорентина се бори за пласман во Топ 4, игра одлично на домшен терен и знае дека со победа на овој меч може да направи пресврт на сезоната. Интер пак е прв фаворит за Скудетото, но нема право на кикс бидејќи Јувентус веќе се искачи на врвот. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*