ТИП НА ДЕНОТ (27.01.2024, 20:45) МИЛАН – БОЛОЊА

Тип на денот
Тип на денот

Денес има голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот помеѓу Милан и Болоња во Серија А.

Милан влезе во одлична форма

Милан оваа сезона не ги оправдува очекувањата и во Серија А заостанува зад лидерот многу. Со оглед на фактот дека отпадна од трката за Скудетото се очекуваше да се насочат кон Купот, но тимот разочара и во тоа натпреварување. Росонерите играат топло-ладно оваа сезона, но во последно време најдоа континуитет и влегоа во серија на добри резултати. Милан на последните шест меча запиша пет победи и едно реми, па може да се каже дека е во добра форма. Минатото коло ситигна до многу важна победа на гостувањето кај Удинезе со пресврт, па тоа му даде додатна мотивација на тимот. Полека се решава проблемот со повредени фудбалери, се вратија многу важни играчи, па секако дека целта на овој меч ќе бидат трите бода, а полниот стадион ќе биде силен адут кој ги прави „росонерите“ фаворити на овој меч.

Болоња е најпријатното изненадување сезонава

Болоња е едно од најпријатните изненадувања оваа сезона во Серија А и моментално се наоѓа во горниот дел на табелата.Тиаго Мота одлично го води тимот и сите во клубот се задоволни од резултатите оваа сезона. Поради тоа апетитите сигурно пораснаа од почетокот на сезоната, а интересно е дека Болоња игра најдобро против фаворитите. Му „откина“ бодови на Интер, Јувентус, Наполи, па сигурно дека самодовербата во тимот е на високо ниво. Меѓутоа, во последно време дојде до мал пад на формата, што според могумина беше очекувано. Болоња на последните три меча запиша два порази и едно реми, па ова не е најдобар момент за гостување на „Сан Сиро“. Во секој случај Болоња нема лесно да се предаде и ќе сака да освои барем еден бод.

Очекувања

Милан е фаворит на овој меч бидејќи формата и квалитетот се на негова страна, но Болоња нема лесно да се предаде, па затоа очекуваме меч со многу голови.

ТИП:

Милан – Болоња – ГГ @ 1.75 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*