Тикет на денот е-Спорт (26.01.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска се враќаме на CS2, а во прилог на тикетот од е-Спортот ни доаѓаат два натпревари од различни турнири.

Alternate Attax – Entropiq – 1 @ 2.00 во Bet365

Alternate Attax ќе се обиде да го почне турнирот European Pro League Season 13 со победа, но против себе го има незгодниот Entropiq во групата Д. Минатиот меѓусебен меч, одигран на крајот на 2023 година, имаше среќен крај за Alternate Attax, кој во изминатите три дена запиша четири порази и една победа. Сепак, ништо подобар не беше ниту Entropiq, па во битката меѓу „паднатите борци“ ние ви предлагаме 1 со коефициент 2.00 во Bet365.

Cloud9 – Big – 1 @ 1.40 во 22Bet

Овие две екипи денеска ќе се броат за пласман во финале на групата Д на BLAST Premier: Spring Groups 2024. Cloud9 во првото коло славеше против Heroic со 2-0, но потоа загуби од Virtus Pro со 1-2. За разлика од нив, Big тргна со голем пораз од VP (0-2), а потоа со многу мака го совлада Heroic (1-2). Само од овие резултати може да заклучиме дека Cloud9 е барем за нијанса подобар тим и ќе биде наш фаворит денеска. Наш предлог е 1 со квота 1.40 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.80

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*