Бундеслига 19-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Во Бундеслигата на ред стигна 19-то коло. Во последната рунда бевме сведоци на многу изненадувања, па сега очекуваме исто такво интересно коло. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новото коло во Германија.

Ајнтрахт Франкфурт – Мајнц – 3+

Екипата на Ајнтрахт е во тесна конкуренција со останатите екипи за да обезбеди пласман во Европа, но големо е прашањето колку ќе успеат во тоа. Во последните три кола немаат пораз, па може да кажеме дека со добро расположение го дочекуваат натпреварот против Мајнц. Гостите се дел од црвената зона и досега имаат собрано само 11 бода што доволно зборува за нивната неспремност. Наш предлог на овој натпревар е 3+ со квота 2.05 во Mozzart.

Аугсбург – Баерн – 2/2

Аугсбург е тим кој нема некои големи амбиции и тие сакаат само да остварат навремен опстанок и ништо повеќе. Засега добри им оди и веруваме дека ќе продолжат со ова темпо, па нема да се соочат со големи проблеми за да останат во елитата. Баерн пак направи големо изненадување со тоа што беа поразени од Вердер во претпоследниот натпревар, а пред неколку дена изиграа и заостанат дуел против Унион Берлин каде што запишаа минимална победа. Наш предлог за овој дуел е 2/2 со квота 1.80 во Bet365.

Хофенхајм – Хајденхејм – Х2

Екипата на Хофенхајм е во многу лоша форма и тоа го докажуваат последните пет натпревари каде што овој тим запиша четири порази и едно реми, па тоа придонесе да стигнат скоро до средината на табелата. За разлика од нив, Хајденхејм се снајдува одлично и нема пораз во последно време, па очекуваме и на овој натпревар да останат непоразени. Ние типуваме Х2 со квота 2.15 во 22Bet.

Штутгарт – Лајпциг – ГГ

Овде имаме дуел на две екипи кои играат фантастично досега. Имено, Штутгарт е едно од најпријатните изненадувања во Бундеслигата и се наоѓаат ан 3-то место, додека Лајпциг е веднаш под нив и се во блага криза бидејќи на последните три дуели немаат пораз, односно запишаа едно реми и два порази. Овде очекуваме ГГ со квота 1.50 во 20Bet.

Вердер – Фрајбург – ГГ

Вердер зеде важни три бода во последното коло и со тоа ја прекина реми серијата од три последователни реми. Тоа не беше обична победа, туку фантастична бидејќи ја остварија против актуелниот шампион, Баерн Минхен. Фрајбург е на делба на позиција која води во Европа, а за нив единствена цел е да завршат во таа зона. Наш предлог за овој дуел е ГГ со квота 1.62 во Mozzart.

Волфсбург – Келн – 1

Екипата на Волфсбург е на средината на табелата и некако како што изминува времето така тие се се подалеку од Европа, па како што стојат работите најверојатно ќе мора да се задоволат само со навремен опстанок. Келн дефинитивно потфрли, па им предвидуваме грчевита борба за опстанок. На овој дуел очекуваме Волфсбург да ја искористи лошата форма на Келн и да победи. Наш предлог е 1 со квота 1.80 во Bet365.

Леверкузен – Менхенгладбах – ГГ

Екипата на Леверкузен е на врвот на табелата и оваа година се едни од посериозните кандидати за титулата во оваа земја. Зад себе имаат фантастични резултати и после 18 кола се уште немаат пораз. Менхенгладбах некако потфрлија овој пат и се на вториот дел од табелата со 12 освоени бода. Како и да е, двете екипи играат ефикасно и очекуваме да постигнат најмалку по еден погодок на овој натпревар. Коефициентот за ГГ изнесува 1.70 во 22Bet.

Унион Берлин – Дармштад – 1

Време е Унион Берлин да започне со добра игра. Тие се големо разочарување во овој шампионат и ова никој не го очекуваше од претставникот во Лигата на шампиони. За противник денес го имаат Дармштад, тимот кој е на последната позиција и кој важи за најголем фаворит за преселба во понизок ранг. Ние овде предност даваме на домаќините и типуваме 1 со квота 1.60 во 20Bet.

Дортмунд – Бохум – 1

За крај на колото, на Сигнал Идуна Парк ќе допатува тимот на Бохум. Дортмунд направи многу неочекувани киксови досега и со тоа заостанаа во борбата за титулата, а максимум достигнување ќе им биде пласман во ЛШ. Бохум од друга страна е тим кој нема големи амбиции и за нив најважно е да обезбедат пласман во Бундеслигата и следната сезона. Ние овде типуваме 1 со квота 1.41 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*