Зголемени квоти за натпреварот Лајпциг – Леверкузен

Денес од 18:30 ќе имаме можност да погледнеме дерби натпревар кој ќе се изигра во рамките на германската Бундеслига, а ќе се сретнат екипите на Лајпциг и Леверкузен.

Лајпциг досега има собрано 33 бода, а нивниот учинок е 10 победи, 3 реми и 4 порази, додека Леверкузен во истиот временски период запиша 45 бода преку 14 победи, 3 реми и 0 порази.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • 3-2 точен резултат коефициент зголемен од 21 на 23
  • Патрик Шик прв да постигне погодок коефициент 5 зголемен на 5.50

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*