Тикет на денот е-Спорт (18.01.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Во денешниот тикет од е-Спортот ќе гледаме два натпревари на турнирот European Pro League Season 14: Division 2 кој се игра во рамки на CS2.

Zero Tenacity – Aurora Young Blood – 1 @ 1.53 во 22Bet

Zero Tenacity ја освои групата Б со две победи, но во четвртфиналето на Upper Bracket загуби со 1-2 и затоа натпреварувањето го продолжи во Lower Bracket каде што славеше против Dynamo Eclot (2-0). За разлика од нив Aurora заврши на втората позиција во групата А, по што во првото коло од плејофот славеше со 2-0 против Spirit Academy, но потоа се распадна против Mouz NXT. Ова е четврта меѓусебна средба на тимовите, а води Zero Tenacity со 2-1. Наш предлог е 1 со коефициент 1.53 во 22Bet.

Spirit Academy – Permitta – 1 @ 1.83 во Bet365

Spirit Academy оваа сезона изгледа многу добро, иако загуби од Aurora Young Blud и само тоа фрла „дамка“ врз совршената форма. Permitta е добра, но не доволно бидејќи славеше само двапати на последните четири меча. На крајот на минатата година Spirit Academy го совлада Permitta со 2-1 затоа денеска влегува како фаворит во натпреварот. Победникот од оваа средба ќе игра полуфинале во Lower Bracket, а ние предлагаме 1 со квота 1.83 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.79

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*