Тикет на денот е-Спорт (15.01.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе гледаме два натпревари од популарниот турнир LEC Winter 2024 – Regular Season во League of Legends, каде што се игра третото коло.

Team BDS – Team Vitality – 1 @ 1.57 во Bet365

Team BDS Има една победа и еден пораз по две одиграни кола, па така го осигура своето место во топ-8 барем на уште две кола. Нивниот ривал Team Vitality веќе некое време игра ужасно и има девет порази по ред, па веќе е отпишан во очите на многумина. Ние не очекуваме никакво изненадување на овој натпревар, туку нова победа на BDS со која би направиле чекор кон плејофот. Наш предлог е 1 со коефициент 1.57 во Bet365.

Giantx – Team Heretics – 1 @ 1.80 во 22Bet

Giantx се наоѓа на делба на четвртата позиција заедно со Heretics бидејќи имаат по една победа и пораз во воведните две рунди. Победникот од овој дуел дефинитивно ќе направи чекор напред, но нема да биде лесно со оглед на квалитетот на двата тима. Сепак, мора да се истакне кризата која владее кај Heretics, а тоа е само еден триумф на претходните пет меча, додека Giants славеше на три од пет во сите конкуренции. Ние предлагаме 1 со квота 1.80 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.82

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*