ТИП НА ДЕНОТ (15.01.2024, 20:45) АТАЛАНТА – ФРОСИНОНЕ

Тип на денот
Тип на денот

Денес нема голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од Серија А помеѓу Аталанта и Фросиноне.

Аталанта нема право на кикс

Аталанта oва лето направи промени во тимот и до сега резултатите се според учекувањата. Аталанта сигурно има за цел да избори пласман во Европа, но игра топло-ладно, а во последно време ја подобри формата. На последните пет меча запиша два порази и три победи, па моментално се наоѓа на 6-то место на табелата. Конкуренцијата во Серија А е многу голема, па се чини дека Аталанта тешко ќе успее да се избори за пласман во Топ 4. Минатото коло избори реми на Олимпико, а потоа го елиминираше Милан во Купот и се пласира во полуфинале. Атмосферата во тимот е одлична, па се наоѓа пред императив победа на овој меч.

Фросиноне се голем пад на формата

Фросиноне  е во серија на лоши резултати и запиша четири порази на последните четири меча. Сепак, главната цел на овој тим е обезбедување на опстанок во Серија А, а моментално се наоѓа надвор од зоната за испаѓање. Овој тим одлично ја отвори сезоната и знае да изненади на некои натпревари, како победата над Наполи. Поради тоа сигурно нема лесно да се предаде на овој меч, но мали се шансите да стигне до позитивен резултат.  Пред само три дена претрпе голем пораз од Јувентус во Купот, па самодвербата во тимот е на најниско ниво.

Очекување

Квалитетот и традицијата се на страната на Аталанта и веруваме дека лесно ќе дојде до трите бода и тоа во ефикасен меч.

ТИП:

Аталанта – Фросиноне – 3+ @ 1.50 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*