Тикет на денот (понеделник, 15.01.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Благодарение на континенталното првенство во Азија и Африка, во наредните денови понудата ќе биде сосема добра. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Алжир – Ангола – 1&0-3 @ 1.87 во Mozzart

Во групата покрај Алжир и Ангола се и Буркина Фасо и Мауритања, па овие две селекции се надеваат на пролаз во втората фаза од афричкиот Куп на нации. Првиот меч е многу важен, а евентуалната победа би отворила врат кон нокаут фазата. Ако не го сметаме поразот од Сенегал во минатата година, Алжир последен пат изгуби во пријателски дуел против Шведска на крајот од 2022 година. На Мундијалот во Катар не учествуваа бидејќи испаднаа во баражот од селекцијата на Камерун. Ангола пак беше во реми серија, но ја прекинаа со победа над селекцијата на Бахреин. Овде ние очекуваме Алжир да победат на натпревар со мал број на погодоци. Типуваме 1&0-3 гола со квота 1.87 во Mozzart.

Оксер – Бордо – 1&2+ @ 2.06 во 22Bet

Oвде имаме дуел на две екипи кои порано беа дел од француската елита и не само тоа, туку и некогашни шампиони. Оксер во 1996 година беа најдобри, додека Бордо последен пат во 2009 година. Гостите моментално се на 15-та позиција и искрено не играат кој знае колку импресивно оваа сезона. За разлика од нив, Оксер е на 2-та позиција и со евентуална победа на овој натпревар ќе го преземат лидерското место. Ние овде очекуваме победа за домаќините и типуваме 1&2+ со квота 2.06 во 22Bet.

Дерби Каунти – Бартон – 1&T13+ @ 2.54 во Bet365

Дерби во последните 11 првенствени натпревари доживеаа само еден пораз. Тоа се случи во претпоследното коло на дуелот против Питерборо, па моментално се на 4-та позиција на табелата со 4 бода помалку од Портсмут, но и два заостанати натпревари. Во ова коло ќе им гостува тимот на Бартон, екипата која е на 19-то место и делува дека овој тим ќе се бори за опстанок до самиот крај на сезона. Дерби не би требало да соочи со проблеми на овој дуел, а ние решивме да типуваме 1&T13+ со квота 2.54 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 9.78

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*