Тикет на денот е-Спорт (08.01.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Празнична програма денеска во тикетот од е-Спортот со само два натпревари, и тоа по еден од CS2 и Age of Empires II.

TheViper – Liereyy – 2 @ 2.37 во Bet365

За првпат во нашиот тикет имаме меч од AOE II, каде што ќе се соочат двајца добри играчи, TheViper и Liereyy. Двајцата сакаат да им се вратат на победите, но само еден од нив ќе успее да се радува на крајот. TheViper нема победа на претходните два меча, додека Liereyy најпрво го победи DauT, па загуби од Jordan_AoE. Во секој случај очекуваме надмудрување меѓу играчите, а останува да видиме кој ќе постави подобра тактика. Наш предлог е 2 со коефициент 2.37 во Bet365.

Zero Tenacity – Nexus – 2 @ 2.62 во 22Bet

Две очајни екипи во обид да избегнат елиминација од групната фаза на United21 Season 10. Во првото коло и двата тима беа поразени, а исто така резултатите во изминатите средби не им се најдобри, па само нијанси ќе го решат победникот во оваа средба. Последниот меѓусебен дуел го одиграа уште во февруари минатата година, кога Nexus славеше со 2-1, а денеска очекуваме идентичен резултат, па затоа ви предлагаме 2 со квота 2.62 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3656.20

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*