Тикет на денот (понеделник, 08.01.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денешната понуда е релативно слаба, но тоа не значи дека ќе ве оставиме без тикет на денот. Ова е нашиот предлог супер дабл за денес.

Мореиренсе – Каса Пиа – 1 @ 1.90 во Mozzart

Како и да завршил овој натпревар, Мореиренсе ќе останат на шестото место. Пред нив е Гимараеш со 4 бода, а зад нив е Фаренсе и со пет помалку. Инаку оваа екипа игра доста добро во последно време и немаат изгубено во последните седум кола и во тој временски интервал остварија четири победи и три реми. Каса Пиа пак зад себе имаше тежок распоред и играат против Порто и Брага, па не е ни чудно што паднаа на 12-то место и  сега имаат 16 бода. Ние овде очекуваме домаќините да ги земат трите бода и типуваме 1 со квота 1.90 во Mozzart.

Беитар Ерусалим – Ашдод – 1&2+ @ 2.20 во Bet365

Беитар ќе се обиде да стигне до плеј оф во елитната израелска лига, а останаа уште 11 кола до крајот на регуларниот дел од шампионатот. После тоа шесте првопласирани екипи ќе играат за титула и пласман во европските купови, додека останатите осум ќе се борат за опстанок. Домаќините се поблиску до долниот дел и се наоѓаат на 11-то место. Од последниот тим во зоната за плеј оф имаат 6 бода помалку и натпревар помалку па јасно е дека целта е тешко достижна. Ашдод во четири изиграни натпревари беше без неуспех со две победи и две реми. Овде ние типуваме 1&2+ со квота 2.20 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.18

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*