Тикет на денот е-Спорт (07.01.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Секој ден ни се збогатува понудата сè повеќе во светот на е-Спортот, а ние во нашиот денешен тикет ќе ви донесеме по еден меч од Dota 2 и Rainbow Six.

AcatSuki – Silk – 2 @ 2.25 во Bet365

Натпреварот се игра во рамки на FastInvitational DotaPRO Season 2, каде што делумно се познати патниците во нокаут-фазата, каде што ќе се обиде да избори пласман и Silk. Екипата во моментов има три победи и еден пораз, па само детали ја делатод четвртфинале, но затоа мора денеска да го помине AcatSuki, кој одигра два меча и има еден пораз и еден триумф. Треба да се напомене дека ова е нивни прв меѓусебен натпревар, иако пред истиот беа извршени анализи од двете страни. Сепак, наш предлог е 2 со квота 2.25 во Bet365.

Helios Gaming – Team 86 – 2 @ 1.53 во 22Bet

Овие екипи ќе се соочат во Lower Bracket на R6 South Breach, откако доживеаа порази во горниот дел од турнирот. Helios Gaming загуби од Team Valor со 0-2, додека Team 86 беше поразен од Team Secret со 0-2. Податок кој вреди да го споменеме се четири победи на претходните пет меча за Team 86 поради кои ќе биде мал фаворит во оваа средба за пласман во четвртфиналето на долниот дел од натпреварувањето. Ние предлагаме 2 со коефициент 1.53 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.44

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*