Тикет на денот е-Спорт (05.01.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денешниот тикет од е-Спортот ни носи натпревари од CS2, односно од турнирите HATOR Games #1 и United21 Season 10.

Navi Junior – L&G – 2 @ 2.00 во 22Bet

Navi Junior треба да биде фаворит во оваа средба поради двете меѓусебни победи против L&G, но резултатите на турнирот Hator Games #1 не се најдобри. Екипата со две победи и еден пораз избори четвртфинале, каде што ќе се соочи против одличниот L&G кој дефинитивно ќе посакува одмазда за претходните порази против денешниот ривал. Наш предлог е 2 со квота 2.00 во 22Bet.

Monte Gen – Nexus – 1 @ 1.83 во Bet365

Ова се екипи кои не блескаа премногу во декември, па сега со првиот меч во 2024 година ќе сакаат да ја прекинат таа серија и конечно да влезат во победнички ритам, но такво нешто може да направи само еден од нив. Победникот од оваа средба ќе биде и еден од кандидатите за пласман во плејоф на турнирот, а според досегашните резултати во подобра позиција за нијанса е Monte Gem, посебно поради нивниот последен меч и триумф во 2023 година, додека Nexus ја заврши годината со два порази. Ние предлагаме 1 со коефициент 1.83 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.66

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*