ТИП НА ДЕНОТ (05.01.2024, 21:00) ТОТЕНХЕМ – БАРНЛИ

Тип на денот
Тип на денот

Денес има солидна понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од ФА Купот помеѓу Тотенхем и Барнли.

Тотенхем со големи амбиции во ФА Купот

Тотенхем оваа сезона игра одлично и над сите очекувања, па амбициите на клубот сигурно пораснаа. Иако во летото беа направени големи промени во тимот, замина првата увезда Хари Кејн, сепак Тотенхем оваа сезона игра многу подобро за разлика од минатата сезона. Поради тоа со право може да се надева дека оваа сезона може да биде успешна, а ова натпреварување е сепак шанса да се стигне до трофеј. Тоа воопшто нема да биде лесно бидејќи конкуренцијата е голема, но во оваа фаза Спарси се фаворити и немаат право на кикс. Играњето на домашен терен ќе биде предност, па иако не се очекува Тотенхем да игра со најсилен тим, сепак се очекува лесно да се пласира во следната фаза.

Барнли мисли на опстанокот

Главна цел на Барнли оваа сезона ќе биде да обезбеди опстанок во Премиер лигата, а тоа воопшто нема да биде лесно бидејќи моментално се наоѓа на претпоследното место. Сепак, ова натпреварување е важно за сите тимови и сигурно ќе даде се од себе на овој меч. Барнли немаше среќа во ждребот и за противник во раната фаза доби еден од фаворитите. Притоа, тимот не е во добра форма и на последните четири меча запиша три порази. Шансата Барнли ќе ја гледа со дефанзивен пристап, ќе се обиде да се брани и да се заканува преку контранапади, па така да го изненади противникот.

Очекување

Квалитетот и традицијата се на страната на домаќинот, па очекуваме лесно да стигне до победа и пласман во следната фаза.

ТИП:

Тотенхем – Барнли – 1 @ 1.50 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*