Натпревар со драстичен пад на коефициентот (22.12.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од англиската Лига 2 кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 20:45 се сретнуваат екипите на Стокпорт и Нотс Каунти. Домаќините во последните пет натпревари запишаа една победа, две реми и два порази, додека гостите во истиот временски период остварија една победа и четири порази.

Стокпорт  – Нотс Каунти – 1 @ 1.62 во Mozzart

Почетната вредност за победа на Стокпорт беше 1.91, а во моментов бележи пад од скоро 15% и се плаќа со квота 1.62 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*