Натпревар со традиција (22.12.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:30 во рамките на италијанската Серија А ќе се сретнат екипите на Сасуоло и Џенова.

Сасуоло е на 15-то место со вкупно 16 бода и учинок од 4 победи, 4 реми и 8 порази.

Џенова е на 14-та позиција и има ист број бодови, како и ист учинок, но подобра гол разлика.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие дуели двете екипи постигнуваат најмалку по еден погодок, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.75 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*