Зголемени квоти за натпреварот Манчестер Сити – Флуминензе

Денес од 19:00 во рамките на светскиот Куп ќе имаме можност да го погледнеме натпреварот помеѓу Манчестер Сити и Флуминензе.

Манчестер Сити е фаворит на овој натпревар, а и таа улога е до некаде оправдана со оглед на фактот што имаат поквалитетни фудбалери во своите редови.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, ни претстави зголемени квоти за два типови и тоа:

  • Рубен Диаз да постигне погодок со глава коефициент 17 зголемен на 19
  • Родри да постигне погодок надвор од 16-тник коефициент 15 зголемен на 17

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*