Зголемени квоти за натпреварот Кристал Палас – Брајтон

Денес од 21:00 е последниот натпревар за вонредното коло во англиската Премиер лига каде што ќе се сретнат екипите на Кристал Палас и Брајтон.

Домаќините се на 15-то место и досега имаат освоено 17 бода преку 4 победи, 5 реми и 8 порази, додека гостите се на 9-та позиција со 26 бода и учинок од 7 победи, 5 реми и 5 порази.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Брајтон да победи во двете полувремиња коефициент 8 зголемен на 8.50
  • Еван Фергусон да постигне погодок со глава коефициент 10 зголемен на 11

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*