Натпревар со драстичен пад на коефициентот (21.12.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од холандскиот КНВБ Бекер куп кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 20:00 се сретнуваат екипите на Витесе и Херенвен. Домаќините во последните пет натпревари запишаа една победа и четири порази, додека гостите во истиот временски период запишаа три победи и два порази.

Витесе – Херенвен – 2 @ 2.00 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Херенвен беше 2.50, а во моментов бележи пад од скоро 20% и се плаќа со квота 2.00 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*