Серија А 16-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 16-то коло во Серија А кое ќе донесе многу возбудливи натпревари и едно големо дерби помеѓу Лацио и Интер.

Лече – Фросиноне – 1X

Дуел на два тима кои имаат за цел да изборат опстанок во елитата, но играат над очекувањата и моментално се наоѓаат на средина на табелата. Лече како домаќин има мала предност, бидејќи двата тима играат добро на домашен терен, а послабо на гости. Нашиот предлог е двојна шанса 1X со квота 1.45 во Mozzart.

Наполи – Каљари – 1-1

После двата порази од Интер и Јувентус актуелниот шампион дефинитивно испадна од трката за титулата, но нема право на кикс на овој меч. Квалитетот и домашниот терен се голема предност, а Кањари игра исклучително слабо на гости. Нашиот предлог е 1-1 со квота 1.90 во Bet365.

Торино – Емполи – 1

Торино е на средина на табелата и во последно време игра се подобро, особено на домашен терен. Поради тоа е фаворит на овој меч и веруваме дека ќе ги освои трите бода. Емполи е во зоната за испаѓање и го чека грчевита борба за опстанок. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.65 во 22Bet.

Милан – Монца – 1

Милан после двете победи минатотоколо доживеа пораз од Аталанта и додатно се оддалечи од врвот. Поради тоа росонерите немаат повеќе право на кикс, осбено не на домашен терен. После победата над Њукасл Милан покажа дека има квалитет и не би требало да има пробле на овој меч. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.65 во Mozzart.

Фиорентина – Верона – 1

Фиорентина оваа сезона игра добро и дефинитивно ќе се бори за излез во Европа, па е голем фаворит на овој меч. Верона се бори за опстанок, се наоѓа во зоната за испаѓање, но нема пораз на последните три меча. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.45 во Bet365.

Удинезе – Сасуоло – ГГ

Дуел на два тима кои играат многу променливо и непредвидливо оваа сезона. Двата тима се во долниот дел на табелата и бодовите им се прекупотребни. Веруваме дека ќе биде меч со голови на двете страни, па нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во22Bet.

Болоња – Рома – ГГ

Болоња е најпријатното изненадување оваа сезона и се наоѓа во горниот дел на табелата. Амбициите се зголемија па сега ќе сака да се бори за излез во Европа. Особено добро игра на домашен терен, а од друга страна Рома игра топло-ладно. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.75 во Mozzart.

Лацио – Интер – ГГ

Дерби на колото и најинтересниот натпревар на Апенините овој викенд. Лацио и Интер секогаш играат возбудливи и ефикасни дуели, па веруваме дека така ќе биде и овој пат. Интер е во одлична форма, но ова е едно од најтешките гостувања. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Bet365.

Аталанта – Салернитана – 1

Аталанта минатото коло оствари многу важна победа против Милан, па сега самодовербата на тимот е на највисоко ниво. На гости им доаѓа тим по мерка, па веруваме дека ќе продолжат со победите. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.50 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*