Тикет на денот е-Спорт (16.12.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денот ќе го започнеме со турнирот ESL Challenger Atlanta 2023, а потоа ќе продолжиме на вториот меч од нашиот тикет од е-Спортот кој се игра во рамки на ESL Meisterschaft Autumn 2023 Finals.

Bestia – M80 – 2 @ 1.43 во 22Bet

Bestia се наоѓа во голема криза откако запиша три порази по ред, и тоа од Solove, BeBold.gg и Monte, па бара спас од елиминација во денешниот меч. M80 имаше четири победи по ред сè до средбата со Virtus.pro (8-13). Овие две екипи се наоѓаат во критична состојба затоа што поразениот си оди дома, додека победникот се надева на пласман во плејоф. Според моменталната форма, M80 е наш фаворит и затоа предлагаме 2 со коефициент 1.43 во 22Bet.

Big Academy – Alternate Attax – 1 @ 1.50 во Bet365

Big Academy ги оправда очекувањата и се пласира во финалето на турнирот од CS2 откако нареди еден куп победи на патот до самата завршница, а еднаш му одржа лекција и на денешниот ривал Alternate Attax со 2-0. Иако Alternate ќе бара одмазда и изненадување во финалето, сепак ние очекуваме трофејот да му припадне на апсолутниот фаворит Big Academy. Наш предлог е 1 со квота 1.50 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.14

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*