Бундеслига 15-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Пред нас е уште едно возбудливо коло во германската Бундеслига, а првиот натпревар ќе се игра помеѓу Менхенгладбах и Вердер. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новата рунда во Германија.

Менхенгладбах – Вердер – ГГ3+

Тимот од Менхенгладбах некако успеа да ги среди работите и после лошиот старт на сезоната успеаа да стигнат до средината на табелата. После 14 изиграни кола собраа 16 бода и се наоѓаат на 10-то место на табелата. Вердер во последното коло ја прекина лошата серија резултати и успеаа да издвојат победа над Аугсбург. Ние овде очекуваме ефикасен дуел и типуваме ГГ3+ со квота 1.67 во Mozzart.

Аугсбург – Дортмунд – ГГ3+

Веќе години наназад екипата на Аугсбург важи за стабилен учесник во Бундеслигата, а оваа сезона тоа уште еднаш се потврди. После 14 изиграни натпревари се на 9-то место со 17 бода и зад себе имаат фантастични резултати. Од друга страна Дортмунд влезе во серија лоши резултати и заостануваат зад Леверкузен со 11 бода, па тоа не е разлика која може лесно да се надомести. Ние предлагаме да изиграте ГГ3+ со квота 1.61 во Bet365.

Мајнц – Хајденхејм – ГГ

Мајнц е еден од главните фаворити за пласман во понизок ранг. Во последно време започнаа со нешто поквалитетни партии, но оа н е доволно за да бидат на сигурно, па во моментов ја имаат претпоследната позиција на табелата. Хајденхејм е уште еден од кандидатите за опстанок, а нивните храбри партии ги доведоа на 13-то место. Овде очекуваме најмалку по еден погодок на двете страни, а коефициентот за тоа во 22Bet изнесува 1.67.

Дармштад – Волфсбург – Х2&2+

Во голема серија од негативни резултати се наоѓа Дармштад и веќе одамна не знаат за победа. Во моментов се во серија од 2 последователни порази и само 9 освоени бода. Волфсбург исто така бележи лоши резултати во последно време и на последните два натпревари запишаа два порази. Овде веруваме дека гостите ќе останат непоразени и типуваме Х2&2+ со квота 1.59 во 20Bet.

Бохум – Унион Берлин – Х2

Бохум и Унион Берлин во директен дуел ќе се борат за да го избегнат долниот дел од табелата. Во моментов делува дека гостите ја надминаа кризата и започнаа да играат подобро, а со тоа и да освојуваат бодови. Бохум е во подобра форма, а серијата добри резултати ја прекинаа на гостувањето кај Хофенхајм. Ние предлагаме Х2 двојна шанса со квота 1.50 во Mozzart.

Лајпциг – Хофенхајм – 1Х&ГГ

Мини дерби натпреварот на колото ќе се изигра помеѓу Лајпциг и Хофенхајм, а разликата помеѓу двата тима е 6 бода. Хофенхајм во оваа сезона има за цел да обезбеди пласман во Европа, а засега им оди солидно. Лајпциг пак ја исполни својата примарна цел и ќе патува во нокаут фазата од Лигата на шампиони. Ние предлагаме овде да изиграте 1Х&ГГ со квота 1.71 во Bet365.

Фрајбург – Келн – 1

Фрајбург заврши во Лига Европа како второ пласиран тим зад Вест Хем од кого во четвртокот беа поразени на гостувањето во Англија, а исто така им оди одлично и во Бундеслигата каде што после 14 изиграни натпревари запишаа 21 бод, па се на 8-та позиција на табелата. Келн од друга страна во последно време игра солидно и сега имаат само 1 бод повеќе од екипата која е на последната позиција. Фрајбург е поквалитетен тим и очекуваме победа за нив. Коефициентот за 1 изнесува 1.85 во 22Bet.

Леверкузен – Франкфурт – 1&0-4

Тимот на Чаби Алонзо запиша две последователни реми во првенството и сигурно дека на овој натпревар ќе сакаат да земат нови три бода. Во четвртокот убедливо го совладаа Молде на натпревар без никакво резултатско значење. Ајнтрахт Франкфурт во претходното коло го „понижи“ шампионот Баерн Минхен и успеаа да победат со резултат 5-1. Овде веруваме дека домаќините ќе победат, а ние решивме да ви претставиме и комбинација со голови. Типуваме 1Х&0-4 со квота 1.83 во 20Bet.

Баерн Минхен – Штутгарт – 1&3+

После дебаклот во Франкфурт, тимот на Тухел ќе сака да се оправда пред своите фанови. На домашен терен имаа серија од 4 триумфи, а дополнителен мотив ќе биде фактот што Баерн нема победено против Штутгарт. Гостите и понатаму се во одлична форма, а тоа го докажува одличната позиција на горниот дел од табелата. Овде очекуваме ефикасен дуел и типуваме 1&3+ со квота 1.74 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*