Тикет на денот е-Спорт (03.12.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денешниот тикет од е-Спортот ни носи два натпревари од Svenska Cupen 2023, односно ќе се игра големото финале за титулата, како и битката за трето место која носи парична награда од 6.710 долари.

Ninjas in Pyjamas – Alliance – 2 @ 2.10 во 22Bet

На патот кон финалето Alliance беше запрен од Eyeballers со убедливи 2-0, па тоа малку ја разниша нивната самодоверба пред пресметката против Ninjas in Pyjamas кој беше поразен со 1-2 од Godsent. Сепак, лошо за NiP е тоа што е во ужасна форма и има четири порази по ред. денешната пресметка ќе биде нивна прва годинава, а наш фаворит е Alliance и затоа ви предлагаме 2 со квота 2.10 во 22Bet.

Godsent – Eyeballers – 1 @ 1.90 во Bet365

Godsent е незапирлив и има шест победи по ред во сите натпреварувања, па така против Eyeballers ќе се обиде да се закити со уште еден титула. Eyeballers има само две победи во претходните пет пресметки, а исто така лош податок за нив се двата порази против Godsent, и тоа со високи 2-0. Без дилема Godsent ќе биде поблиску до титулата, освен ако не се случи некое изненадување, а наш предлог е 1 со коефициент 1.90 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.99

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*