Зголемени квоти за натпреварот Монца – Јувентус

Денес од 20:45 започнува новото коло во рамките на италијанската Серија А, а во премиерниот натпревар ќе се сретнат екипите на Монца и Јувентус.

Монца е на 9-та позиција и досега имаат освоено 18 бода преку 4 победи, 6 реми и 3 порази, додека Јувентус е на втората позиција со вкупно 30 бода и учинок од 9 победи, 3 реми и 1 пораз.

Јувентус влегува како фаворит на овој натпревар, но тоа не значи дека Монца ќе се предаде лесно.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Киеза да постигне погодок или да биде асистент коефициент 2.30 зголемен на 2.37
  • Влаховиќ да биде прв стрелец коефициент 6.00 зголемен на 6.50

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*