Тикет на денот е-Спорт (01.12.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Во денешниот тикет од е-Спортот ќе ви понудиме три натпревари од CCT Online Finals #5, каде што во моментов во тек е осминафиналето.

Sprout – Anonymo – 1 @ 1.61 во Bet365

Sprout e незапирлив и веќе запиша пет победи по ред, и тоа против Entropiq, Buhawi, Team SoloMid, Alternate Attax и Zero Tenacity. За разлика од нив Anonymo славеше само против Marskalk и Bleiz, додека останатите посериозни предизвици ги загуби. И во меѓусебни средби доминира Sprout, односно славеше на последните пет меча, па не гледаме начин како би го загубил денешниот дуел. Ние предлагаме 1 со квота 1.61 во Bet365.

Saw – Team Space – 1 @ 1.36 во 22Bet

Saw треба да има лесна задача против Team Space. Екипата на Saw е еден од кандидатите за титулата на турнирот, додека Team Space е еден од најлошите тимови кои ќе настапат на турнирот. Тоа го покажуваат и резултатите, односно „пет од пет“ за Saw во последните пет меча, како и еден триумф на Team Space во истиот период. Поразите од Into The Breach, Movistar Riders и Forze беа ептен болни за Team Space кој се очекува повторно да доживее дебакл. Наш предлог е 1 со коефициент 1.36 во 22Bet.

Aurora Gaming – Alternate Attax – 2 @ 2.75 во Bet365

Aurora загуби од Mibr и Furia пред денешниот меч и тоа сериозно го разниша нивото на самодоверба во тимот. За разлика од нив Alternate attax имаше тежок натпревар против The Witchers кој го загуби со 10-13, но претходно по драма славеше против Lajtbitexe со 22-20. Ова ќе биде навистина интересен натпревар за љубителите на CS2, а ние очекуваме трета победа за Alternate Attax во третиот меѓусебен меч. Ние предлагаме 2 со коефициент 2.75 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3656.02

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*